Jdi na obsah Jdi na menu
 


Všechna štěňátka jsou již ve svých nových domovech!

DALŠÍ ŠTĚŇÁTKA NEPLÁNUJEME, PHOEBE UŽ JE VYKASTROVANÁ!!!

 

Obrazek

 

Štěňátka se narodila na Silvestra 2008...

Obrazek


Za upravené fotečky děkuji Helči Zemanové a Janči (Bobuli) ;o)

1. pejsek se jmenuje Ronnie a video věnované jemu a paničce je zde:

2. fenečka se jmenuje Joye a video pro ni i paničku najdete tady:

 

3. pejsek se jmenuje Tweety a video věnované jemu i jeho pánečkům je tady:

 


Více o štěňátkách - jak se jim daří a jak teď vypadají - najdete v povídání o rodině Phoebe...

Maminkou štěňátek je naše Phoebe a tatínkem je pejsek jménem Orfeus z Kotojed:
ObrazekPárkrát jsem prohledávala po internetu inzeráty na pejsky na krytí a na pár i zkusmo odpověděla. Jedna majitelka pejska mi pak poslala fotky, které se mi moc líbily, a navíc byli blízko od Zlína, z Kotojed u Kroměříže.
Brzy se naskytla příležitost na společnou procházku a tak jsem hned Hance psala. Byla nadšená a na procházce jsme si hned padly do oka. Phoebe měla sice zrovna po hárání, tak byla ještě dost nepříjemná, ale po chvíli se osmělila a aspoň si s Orfíkem polítala po lese a loukách. Orfík se mi moc líbil, je to krásný a veselý pejsek.

Více o Orfíkovi najdete na jeho stránkách: http://www.jrt-orfeus.estranky.cz/

Obrazek

Obrazek
Rande Phoebe a Orfíka: Seznámení: 26. Duben 2008, Kroměříž - Kotojedy.
Červen 2008, Kroměříž - rybník Bagrák.
Červenec 2008, Zlín.
Září 2008, Zlín - Příluk, společná procházka a sraz raslíků.
3.,4. 11. 2008 - Kotojedy, krytí

Společné fotky: http://ditula.rajce.idnes.cz/

Oba rodiče mají vyšetření luxace pately s negativním výsledkem (0/0), takže mají oba v pořádku zadní nožičky.


Hárání
Fíbuš začala hárat ve středu 22. října 2008.

Phoebe s kalhotkama:Krytí

Krytí Phoebe a Orfíka byl zážitek. Byli jsme u veterináře a ten nám řekl, že bude připravená tak od neděle. V neděli jsme tedy jeli na zkoušku k Orfíkovi a Phoebe se mu vážně stavěla a provokovala ho uplně desně. Bohužel krytí se jim však nepodařilo. Orfík se do Fíbuš nemohl dostat a pak už byl také moc unavený. Druhý den jsme tedy jeli znova a tentokrát nám jela pomoci Renatka ze cvičáku. Napodruhé se krytí povedlo díky její pomoci a patří jí za to velký dík.
První krytí tedy proběhlo v pondělí 3.11. a překrytí v úterý 4.11. 2008.

Těh
otenství
Obrazek
3.12. 2008 - na sonu se nám ukázaly miminka! Jsou tam minimálně dvě, Filip tvrdí, že viděl tři...byli bychom rádi, kdyby jich bylo víc, ať je u nás víc radosti, ale máme velkou radost, že je Fíbuška těhotná...i když už je pěkně tlusťoučká, takže poznat to na ní jde hodně :o)


24.12. 2008
- Z Fíbuš je velice šikovná těhulka, opatruje se, vyhýbá se psům - hlavně velkým, s Kerym se teď moc nekamarádí a celkově na sebe dává velký pozor. Nejraději teď spinká pod peřinou a u topení, klidně celý den :o) Miminka se v ní už hýbou, asi před týdnem jsme cítili lehké pohyby, teď už štěnda kopou jak správní bláznínci a jde to už trochu vidět i na bříšku. Fíbuš se každým dnem zvětšuje a natékají jí struky.

31.12. 2008 - Narodili se nám dva pejsci a jedna fenečka. Jmenují se prozatím Sylvester, Tweety a Joye. Všechna štěňátka jsou alespoň prozatím zadaná!!!Videa z porodu naleznete zde, je jich moc :o) Přidávány postupně i videa štěňátek, jak pěkně rostou:
http://cz.youtube.com/user/Ditula

 

A fotečky jak nám štěňátka rostou:

http://ditula.rajce.idnes.cz/

Dvěma štěňátkům zůstala jejich jména, Sylvester byl přejmenován na Ronnieho :o)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Roneček

(Ditula, 9. 9. 2010 10:46)

Dobrý den, děkuji za zprávu a že Roneček i panička jsou skvělí a skvěle si padli vím i já a jsem za to hrozně ráda :o) Tak vám přeji příjemné procházkování a výletování ;o)
D.

šteňatka

(pavlina, 9. 9. 2010 10:26)

zkoukla jsem video našeho kamarada -ronečka chodime s nim často na prochazky a mužu řist jen to že maa hodnou paničku a ona hodneho ronečka-pavlina+houp

Míšo

(Ditula, 16. 1. 2009 18:45)

Tak to mě těší a přeji, aby se vám štěňátka povedla :o) Děkujeme za přání a posíláe moc pozdravů ;o)

Inspirace

(Michaela, 16. 1. 2009 14:09)

Dobrý den, máme doma taky fenečku JRT a už jsou jí 3 roky pomalu si říkáme, že je čas na štěňátka. Proto chci poděkovat za Váš blog, byl pro mě inspirací. Přeji Vám i Vašim pejskům hodně zdraví a štěstí

štěně

(Ditula, 12. 1. 2009 16:51)

Dobrý den. Znova vás prosím abyste mi napsala na email, tady se domlouvat mi přijde blbé :o) Tweety zůstává ve Zlíně, pro vás jsem schovávala Sylvestera. Napište mi na email Dablik.Ditula@seznam.cz a tam se domluvíme blíže.
Zdraví celá smečka

Štěňátko

(Eva Kulíšková, 12. 1. 2009 14:26)

Dobrý den,
moc se mi líbí štěňátka po prvním týdnu. Silvester je krásný cvalík, ale mi se více líbí Tweety. Ráda bych si ho zamluvila, už mám vybráné místo na pelíšek, i když ze zkuženosti vím, že si můj mazlíček vybere sám.
Těěším se na další fota a sleduji růst pejsků.
Hezký den přeje Eva

štěně

(Ditula, 7. 1. 2009 15:53)

Dobrý den. Ano, Hanka mi o vás říkala již po nakrytí. Napište mi prosím na email uvedený v kontaktech a domluvíme se blíže ;o)

Štěňátko

(Eva Kulíšková, 7. 1. 2009 15:16)

Dobrý den! Vy mě ještě neznáte, ale já Vás i Vaše pejsky ano. Hanka mi jednoho pejska slíbila, Orfíka mám moc ráda. Od připuštění sleduji Vaše stránky a nemůžu se dočkat až si pejska odvezu domů. Odbornou literaturu jsem si již zakoupila a teď mě čeká zakoupení výbavičky. Přeji Vám hezký den. Eva